Příspěvky blogu

Do skanzenu v Rožnově se vrací pořad Ve znamení ryb

Aktuálně z Rožnova

Do areálu Mlýnské doliny Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se v sobotu 22.8.2015 po letech vrátí program pro milovníky ryb s názvem „Ve znamení ryb”. „Areál Mlýnské doliny bude od 9.00 do 18.00 hodin oživen atraktivními ukázkami živých sladkovodních ryb, prezentací používaného rybářského nářadí, včetně ukázek tradičních řemesel spojených s rybářstvím – výroba sítí, vázání umělých mušek aj. Na své si přijdou i gurmáni, pro které je připraven bohatý sortiment tradičních rybářských specialit“.

rybyV netradičním prostředí Mlýnské doliny se se nacházejí  funkční technické stavby  na vodní pohon – valcha, mlýn, pila a harm. Zajímavou podívanou nabízí i naše vozovna, kde je  instalována expozice „Dopravní prostředky na Valašsku”.  Výstava představuje svým
zaměřením různé formy dopravních prostředků, které se využívaly v zemědělství, lesnictví, při obchodní činnosti a osobní dopravě.

Pokud na víkend zvolíte ubytování v Rožnově pod Radhoštěm můžete se také zúčastnit nočního výšlapu k Jurkovičově rozhledně a pokochat se nočním výhledem na Rožnov pod Radhoštěm.

palkat

O autorovi