Příspěvky blogu

Drakiáda s Valašskou olympiádou

Aktuálně z Rožnova

VELKÉ KARLOVICE – Poslední zářijový víkend si mohou rodiče i děti ve Velkých Karlovicích zpestřit pouštěním draků a soutěžením při tradiční Drakiádě u hotelu Galik. Uskuteční se v sobotu 24. září, začátek je v 10 hodin.

Drakiáda u hotelu Galík ve Velkých Karlovicích

„Děti mohou dorazit i bez toho, že by si draka přinesly s sebou. Mohou si ho před soutěží vyrobit ve výtvarné dílně v hotelu Galik, která bude otevřena od 10 hodin. Připraveno bude také malování na obličej. Ve 13 hodin vypukne soutěžní létání, vyhodnotíme a odměníme nejhezčího, největšího či nejvýše létajícího draka. Ve 14 hodin se společně pokusíme o rekord v počtu nejvíce létajících draků v jednu chvíli,“ uvedl vedoucí hotelu Galik Pavel Mikula.

Návštěvníky čeká také další program. Mezi 10. a 15. hodinou se mohou děti i s rodiči zapojit do zábavné Valašské olympiády. Dopoledne soutěžící poměří síly v disciplínách volně a s dávkou recese inspirovaných běžným životem Valachů. Odpolední soutěže budou více zaměřeny na všeobecné dovednosti.

V rámci drakiády bude také vyhlášena fotosoutěž o zajímavé ceny. Návštěvníci mohou zaslat snímky, které pořídí při drakiádě, na adresu rezervace@valachy.cz, nebo přímo vložit na stránku resortu Valachy na Facebooku. Porota ze zaslaných snímků vybere pět, jejichž autory odmění drobnými cenami a rodinnými vstupenkami do termálních bazénů Wellness Horal.

Návštěvu Velkých Karlovic v babím létě mohou rodiče s dětmi také spojit s koupáním v termálních bazénech Wellness Horal v blízkém hotelu Horal, kde je k dispozici trojice bazénů se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C. Vášniví turisté mohou vyrazit za krásami podzimní valašské přírody na nově vyznačený turistický okruh Hledej poklad na Galiku, kde děti plní připravené úkoly a s pomocí získaného číselného kódu pak odemknou schránku s pokladem. Okruh startuje přímo u hotelu Galik, zájemci získají mapu a instrukce v hotelové recepci. Jen 200 metrů od Galiku je možné se napojit na cyklostezku Bečva, kterou díky mírnému převýšení zvládnou i malí cyklisté. Hotel Galik má vlastní půjčovnu kol, k dispozici jsou i helmy a dětské sedačky na kolo. Přímo v Galiku je malý dětský koutek, stolní tenis, kulečník a malá sauna. Samozřejmostí je výběr dětských jídel a nekuřácké prostředí.

O autorovi