Příspěvky blogu

Expozice Městečko pod Radhoštěm

Expozice Městečko pod Radhoštěm

Aktuálně z Rožnova

Dne 14.12.2010 byla slavnostně otevřena nová expozice s názvem “Městečko pod Radhoštěm“. Expozice se připravovala celé dva roky a byla financována za  podpory Norských grantů. Celá expozice je koncipována tak, aby vypovídala o minulém  životě v Rožnově pod Radhoštěm, jak kulturním , tak průmyslovém.

Expozice
Trhy v Rožnově

Slavnostního otevření expozice, která se nachází v hlavní budově VMP v tak zvaném Sušáku (pokladny VMP) se zůčastnila řada osobností v čele s paní starostkou Markétou Blinkovou.

Otevření epozice
Otevření expozice

Nad celou expozicí bděli manželé Tomolovi jež se ujali realizace. Expozici pojali velmi moderně a díky tomu je celá expozice multimediálně vybavena. Návštěvník tak při vstupu obdrží multimediální zařízení se sluchátky ve kterých je automaticky přehráván komentář podle toho v které části expozice se návštěvník zrovna nachází.

park
František Tomola

Celá expozice je velmi vydařená a přizpůsobená také dětem jenž si mohou například v jednom koutku pohrát s dobovými hračkami.

park
Posezení v parku

Při prohlídce můžete také vidět repliku základního kámene Národního divadla jenž byl jako první dovezen z Radhoště, nebo komletní tehdejší lékárnu.

lekarna
Lékárna

Část expozice je také samozřejmě věnována významným osobnostem jež spojili svůj život s Rožnovem.

expozice
rodina Jaroňková

O autorovi