Příspěvky blogu

Horský běh Valachiarun

Aktuálně z Rožnova

Šestý ročník běžeckých závodů pro celou rodinu TES Valachiarun 2013 navazuje na úspěšné předchozí ročníky. Hlavním závodem je Horský běh v délce 18 km s převýšením 730 metrů. Chybět nebudou tradiční silniční závody v délkách 5 a 10 km a MINI běhy. Na vítěze čekají Prize Money v hodnotě 25.000 korun. Start je naplánován na sobotu 21. září 2013 ve vsetínské Panské zahradě. Součástí programu je i bohatý doprovodný program.Valachiarun

Běžecké závody pro celou rodinu TES Valachiarun 2013 nabídnou tradiční tratě: 18 km Horský běh, 10 km silniční závod O pohár starostky města a 5 km pro rekreační běžce, ale budou i ve znamení novinek, které organizátoři připravili na základě zkušeností z minulých ročníků.

„Hlavní změnou je posunutí hromadného startu Horského běhu a silničních závodů na Žerotínovu ulici u budovy vsetínského gymnázia. Závodníci tak budou mít k dispozici dostatek místa nejen na startu, ale především na prvním kilometru, protože poběží Žerotínovou a Smetanovou ulicí na křižovatku U Růžičků směrem na Ohradu, kde se u „Skláře“ trasy rozdělí a dál budou pokračovat stejně jako minulý rok,“ vysvětlil změny Jiří Vrána.

Všichni účastníci v cíli získají originální pamětní medaili a certifikát o absolvování závodu. Pro každého běžce je připraveno také teplé jídlo a nápoj.

„Nejlepší muži a ženy v celkovém pořadí 10 km a Horského běhu si mezi sebe rozdělí Prize Money v hodnotě 25.000 korun,“ představil odměny pro vítěze Libor Procházka a dodal: „První tři závodníci v každé kategorii všech závodů získají medaili a hodnotné ceny od organizátorů a partnerů.“

Valachiarun

I letos mají běžci k dispozici kvalitní zázemí v budově Masarykova gymnázia, kde budou teplé sprchy, WC, šatna a úschovna zavazadel. Startovní číslo slouží i jako vstupenka na After party v restauraci Náhon ve Vsetíně.

Součástí TES Valachiarunu 2013 jsou Austin Mini běhy pro děti v délkách 350, 700 a 1050 metrů. Díky podpoře vsetínské společnosti Austin Detonator s.r.o. tak děti poběží zadarmo.

O autorovi