Příspěvky blogu

Jarmark v Rožnově a drakiáda u Galiku

Aktuálně z Rožnova

Na tradiční všesvatský jarmark na náměstí v Rožnově pod Radhoštěm se mohou lidé těšit o víkendu 19.10.-20.10.  K vidění a poslechu bude hrát cimbálová muzika Valašské peklo či pěvecký sbor Juventus. Nebude chybět ani soutěž o nejkrásnější podzimní květinovou vazbu.

Kdo nazamíří do Rožnova pod Radhoštěm může se s dětmi vydat do Velkých Karlovic, kde se uskuteční tradiční drakiáda u hotelu Galik.

„Kdo nemá vlastního draka, může si ho před začátkem akce vyrobit ve výtvarné dílně v hotelu Galik, která bude otevřena od 9 hodin. Zároveň bude probíhat registrace draků. V 10 hodin zahájíme soutěžní létání, při němž vyhodnotíme a odměníme nejhezčího, největšího či nejvýše létajícího draka,“ uvedl vedoucí hotelu Galik Pavel Mikula. Po vyhlášení výsledků ve 12 hodin bude následovat společný odchod na blízkou rozhlednu Miloňová, která bude ve stejný den slavnostně otevřena.

Drakiáda u hotelu Galík ve Velkých Karlovicích

Otevření rozhledny Miloňová pořádají Lesy ČR společně s obcí Velké Karlovice. Začátek je ve 13 hodin. Nová rozhledna vyrostla na vrchu Miloňová (846 m. n. m.). Dá se k ní dojít například po zeleném turistickém okruhu, který začíná v údolí Léskové u hotelu Galik. Na okruh se dá napojit také na rozcestí přímo nad hotelem Lanterna, na vrcholu sjezdovky Galik. Odsud je rozhledna vzdálena 2 km. Vede kolem ní i „dětská“ turistická trasa Hledej poklad na Galiku.

Dřevěná věž rozhledny je vysoká 24 metrů, vyhlídková plošina se nachází ve výšce 20 metrů. Rozhlednu postavily Lesy ČR podle návrhu architekta Antonína Závady, který rovněž projektoval Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově pod Radhoštěm. „Velké Karlovice leží v krásné přírodě. Oblíbené hřebenové trasy sice nabízejí výhledy na okolní hory, ale rozhledna je postavena tak, aby návštěvníci viděli současně jak hřeben Vsackých Beskyd, tak Javorníků. Navíc umožňuje pohled na naši obec z ptačí perspektivy, což je pro turisty jistě zajímavé. Jsme rádi, že spolupráce s Lesy České republiky při podpoře turistiky v regionu nese své ovoce,“ uvedl starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

O autorovi