Příspěvky blogu

Karlovská 50

Aktuálně z Rožnova

V sobotu 26. ledna ovládne Velké Karlovice 11. ročník běžeckého závodu Karlovská 50, který je zařazen do seriálu SkiTour. Zájem o účast byl tak enormní, že již ve čtvrtek – tedy o den dříve – byly ukončeny on-line registrace. Prodáno je všech 600 startovních míst. Zbylí zájemci se mohou zkusit registrovat na místě, i zde ale bude počet míst omezen.

Poslední lednový víkend slibuje ve Velkých Karlovicích výborné podmínky pro zimní sporty. Teploty se stále drží pod nulou, na sjezdovkách přibylo začátkem týdne pár centimetrů čerstvého sněhu a předpověď slibuje na víkend slunečné počasí.

Na sjezdovkách Ski areálu Razula je aktuálně kolem 60 centimetrů sněhu. V provozu jsou nejen sjezdovky Razula a Horal, ale od minulého víkendu také snowtubing a letošní novinka – venkovní kluziště u hotelu Horal, které je otevřeno denně od 9 do 18 hodin. Od neděle bude v provozu také sjezdovka Galik u hotelu Galik.

Z doprovodných programů mohou lyžaři o víkendu využít tradiční carving workshopy na sjezdovce Razula. V neděli 27. ledna se koná na sjezdovce Horal lyžařský závod O pohár nejrychlejšího tygra, určený dětem do 12 let. Jede se ve třech věkových kategoriích, pro vítěze jsou připraveny mj. skipasy nebo vstupenky do Wellness Horal.

Sjezdovka Razula včetně přilehlého parkoviště bude v neděli otevřena jen do 11:30 hodin. Skipasy proto budou v prodeji za sníženou cenu a lyžaři s celodenním skipasem budou moci odpoledne využívat blízkou sjezdovku Galik u hotelu Galik.

Ideální jsou také podmínky pro běžky. V sobotu 26. ledna ovládne Velké Karlovice 11. ročník běžeckého závodu Karlovská 50, který je zařazen do seriálu SkiTour. Zájem o účast byl tak enormní, že již ve čtvrtek – tedy o den dříve – byly ukončeny on-line registrace. Prodáno je všech 600 startovních míst. Zbylí zájemci se mohou zkusit registrovat na místě, i zde ale bude počet míst omezen. „Ostatní běžkaře, kteří se závodu nezúčastní, prosíme o toleranci a pochopení. V době závodu, tedy od 10 zhruba do 16 hodin, budou moci využívat jiné stopy mimo trasu závodu. Motorizované návštěvníky také upozorňujeme na dopravní omezení v místě, kde se trasa kříží se silnicí,“ informoval starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

O autorovi