Příspěvky blogu

Lyžování, saunování i koncert vážné hudby

Aktuálně z Rožnova

Nejen lyžování, ale také třeba další Saunovou noc nebo koncert vážné hudby si mohou o nadcházejícím víkendu užít návštěvníci Velkých Karlovic na Vsetínsku. Ski areál Razula v sobotu 7. a neděli 8. ledna uspořádá první ze série carving workshopů pro veřejnost, které jsou novinkou letošní lyžařské sezóny. Jsou určeny všem, kteří se chtějí zdokonalit v lyžařském umění pod vedením odborníků. „Pravidelné workshopy vedou kvalitní instruktoři, výhodou je individuální přístup a v neposlední řadě možnost zalyžovat si na čerstvém “manšestru” na prázdném svahu,“ uvedl Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula. Na workshop je třeba se přihlásit do pátku 17:00 emailem (tygriskolka@seznam.cz) nebo telefonicky (776 249 481).

Termální bazény hotelu Horal

Workshop se bude ve stejných časech konat také o příštím víkendu 14. a 15. ledna. Na sjezdovce Razula se navíc o příštím víkendu uskuteční také testování lyží LUSTI. Zájemci si je budou moci vyzkoušet bezplatně v sobotu od 9 do 16 hodin a poté i při večerním lyžování od 18.30 do 21 hodin, v neděli pak od 9 do 15 hodin.

Lákadlem pro víkendovou návštěvu Velkých Karlovic se může stát i další Saunová noc ve Wellness Horal v hotelu Horal. Termální bazény a saunový svět Wellness Horal zůstanou v sobotu 7. ledna netradičně otevřeny o dvě hodiny déle, tedy až do půlnoci. Návštěvníci si mohou vychutnat neobvyklý zážitek v podobě koupání a saunování za svitu svíček. Saunová noc začíná ve 20 hodin, návštěvníci za čtyřhodinový vstup zaplatí 450 Kč.

V sobotu 7. ledna se také koná Tříkrálový koncert ve Zvonici Soláň na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi. V 16 hodin tam vystoupí komorní Trio Siraels ve složení Pavlína Senić (zpěv), Věra Binarová (viola) a Lada Jirásková (klavír). Zazní skladby českých i světových skladatelů.

O autorovi