Příspěvky blogu

Mezinárodní folklórní festival Rožnovské slavnosti

Aktuálně z Rožnova

Mezinárodní folklórní festival Rožnovské slavnosti ovládnou celý Rožnov o víkendu 3-6.července 2015. Již 38. ročník festivalu je připraven na nadcházející víkend v areálu Valašského muzea v přírodě.

Rožnovské slavnosti nabídnou bohatý a pestrý program. Vystoupí například absolventi Školy mladých odzemkářů. Proběhne finále soutěže v sólovém mužském valašském tanci odzemku a obuškovém. Taneční dům Táncház nabídne taneční zábavu spojenou s výukou tradičních tanců z Maďarska podle metody zapsané do seznamu UNESCO. Letošní slavnosti proběhnou současně v areálu Mlýnské doliny, gajdošské muziky  budou vyhrávat ve Valašské dědině.
Program Rožnovská valaška 2015:

PÁTEK 3. července

18.00 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

Absolventské představení Školy mladých odzemkářů

účinkuje cimbálová muzika Kordulka

19.30 V dobrém zme sa zešli…

v programu zahraničních souborů se představí Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers,

Atanas Manchev, Sava a domácí Javořina

21.00 Táncház – taneční dům

taneční zábava spojená s výukou tradičních tanců z Maďarska podle metody zapsané

do seznamu UNESCO

SOBOTA  4. července

9.00 Masarykovo náměstí

Rožnovské slavnosti se představují městu

krátký program a průvod účinkujících souborů městem

10.00 Dřevěné městečko – pódium na paloučku

Rožnovské slavnosti se představují v muzeu

krátký program účinkujících souborů v muzeu

10.00 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

Kdo vyskočí, ten je chlap!

kvalifikace soutěže v odzemku a obuškovém, doprovází cimbálová muzika Kordulka

13.00 Jak se oblékali Rožnované

ukázky tradičního oděvu na Rožnovsku z období 1880 až po současnost

účinkují členové souboru Soláň a hosté

14.00 Mlýnská dolina – hamr

Pověsti, povídačky a jiné dřysty

hudebně literární pořad s lidovými pověstmi z Kopřivnice a okolí

účinkují herci Divadla Pod věží a cimbálová muzika Pramínky

14.00 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ  MFF Rožnovské slavnosti 2015

s hosty, kteří nad festivalem převzali záštitu

14.10 Kdo vyskočí, ten je chlap!

finále soutěže v odzemku a obuškovém, doprovází cimbálová muzika Kordulka

16.00 Vitajte u nás

pořad zahraničních souborů Béri Balogh Ádám, Atanas Manchev, Sava, Zornička

a Kohoutku z Chrudimi

18.00 Od pramenů k mořím

rožnovská premiéra kapely FLAIR s hostem Liselotte Rokyta

19.30 Dřevěné městečko – palouček

Valašské hry

sportovní klání účinkujících souborů i diváků

21.00 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

MUSEUM VIVUM aneb ŽIVÉ MUZEUM

hlavní pořad k 90. výročí založení Valašského muzea v přírodě

účinkují soubory Radhošť, Javořina, Polajka, Soláň, Beskyd, Kašava a Ševčík

22.00 Dřevěné městečko – pódium na paloučku a u rybníčka

Hudcování pod hvězdami

noční zábavy při cimbálových muzikách Pramínky a Slepenica

NEDĚLE  5. července

10.00 Dřevěné městečko – pódium na paloučku

Táncház taneční dům

výuka tradičních tanců z Maďarska podle metody zapsané seznamu UNESCO

13.00 komorní amfiteátr

Doma aj za humnama

v dětském pořadu účinkuje Klobučánek, Maryjánek, Malá Jasénka, Malý Radhošť

a Zornička

14.00 Mlýnská dolina – hamr

Hledání Lašska

komorní muzikantský pořad, účinkují Mořic Jurečka, Marian Friedl a Petr Drkula

14.30 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

Hosté naši milí

pořad zahraničních souborů Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers,Atanas Manchev,

Sava, Romanašul a souboru Kohoutek z Chrudimi

15.30 Mlýnská dolina – hamr

Byl tu jeden gajdoš

muzikantské  putování krajinou pod Lysou horou s muzikou Ruky na dudy

16.00 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

Sirotci po Pelárovi

vzpomínkový pořad věnovaný Janu Pelárovi a Antonínu Matalíkovi

účinkují herci Divadla Pod věží, cimbálová muzika Pramínky a soubor Soláň

17.30 Zastavení v čase

pořad jubilujících souborů Beskyd, Slezan, Ševčík, Radhošť Trojanovice

a osobností folkloru Radomíra Golase, Zdeňka Platzera a dalších

19.30 Řemesélko zlaté dénko

v programu o lidových řemeslech účinkují soubory Radhošť, Kašava, Beskyd,

Ševčík, Soláň, Slezan, Javořina a řemeslníci řady profesí

21.30 Převážně nevážně

odlehčený program ze zákulisí života souborů

– účinkují Kohoutek, Ševčík, Soláň, Ruky na dudy a Drieske Nijpers

21.30 Dřevěné městečko – pódium na paloučku a u rybníčka

Hudcování pod hvězdami

noční zábavy s muzikami Radhošť a Ruky na dudy

PONDĚLÍ 6. července

10.00 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

Základní umělecká škola se představuje

koncert Beskydského orchestru a Dechového orchestru ZUŠ Považská Bystrica

11.30 Dřevěné městečko, pódium na paloučku

vystoupení cimbálové muziky Kotula a Maryjánek

12.30 Dřevěné městečko – komorní amfiteátr

Z daleka i z blízka

pořad zahraničních souborů Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers,Atanas Manchev,

Sava a Kohoutku z Chrudimi

14.00 Zpěváčci

koncert dětských zpěváčků, vítězů regionálních kol celostátní soutěže v lidovém

zpěvu, hudební doprovod cimbálová muzika Pramínky

15.00 … v dobrém sa rozejdem

v závěrečném programu festivalu Rožnovské slavnosti 2015 účinkuje Atanas

Manchev, Béri Balogh Ádám, Drieske Nijpers, Sava, Javořina, dětská cimbálová

muzika Kotula, Kohoutek, cimbálová muzika Pramínky a Lipta

DOPROVODNÉ PROGRAMY


čtvrtek 2. července – Městská knihovna Rožnov

18.00        Regionální a národopisná literatura

beseda o knihách s Richardem Sobotkou, Marcelou Slížkovou a Annou Borovou

Odborná knihovna Valašského muzea v přírodě – Nahlédněte s námi

do Almanachu Valašského roku 1925 Čeňka Kramoliše, do vydavatelství muzea a depozitářů knihovny,

ve dnech 29. 6 – 6. 7. 2015

pátek 3. července – Sušák

17.00        Rožnovské slavnosti 2013 očima fotoklubu R9

vernisáž výstavy fotografií, účinkuje muzika belgického souboru; výstava bude

otevřena do 31. 7. 2015

sobota 4. – pondělí 6. července

Dřevěné městečko – doprovodný program na pódiích na paloučku a u rybníčka

Mlýnská dolina – pohádky pro děti v podání Zuzany Vaškové (v 11.00, v sobotu i v 15.30)

Valašská dědina – vyhrávají muziky Ruky na dudy (sobota), Hudci z Pasek (neděle) a Ogaři idú (pondělí), oživené expozice

Janíkova stodola – Valašský rok 1925 – projekce historického filmového dokumentu v 10.30,14.30 a 18.30 – mimo pondělí

neděle 5. července

10.00 Dřevěné městečko – kostel sv. Anny

Pravoslavná liturgie

15.00        Hudební dialog – housle a varhany

účinkuje Linda Čechová-Sitková (varhany) a Marie Fuxová (housle)

Sušák – výstava k 90. výročí založení muzea Muzeum v zákulisí, dále Malovaná jizba, Výtvarné umění na Valašsku IIIMěstečko pod Radhoštěm

Panská sýpka v Dřevěném městečku – výstava Tesařské řemeslo

VEDLEJŠÍ PÓDIA

SOBOTA  4. července

pódium na paloučku                                         pódium u rybníčka

12.30 Atanas Manchev                                       13.00 Malý Beskyd

13.30 Sava                                                        14.00 Béri Balogh Ádám

14.30 Malý Sedmikvítek                                      15.00 Zornička

15.30 Soláň                                                       16.00 Beskyd

16.30 Radhošť                                                   17.00 Kašava

17.30 Ševčík                                                      18.00 Javořina

18.30 Kohoutek

NEDĚLE  5. července

pódium na paloučku                                       pódium u rybníčka

12.30 Drieske Nijpers                                        11.00 Kohoutek

13.30 Ševčík                                                    12.00 Beskyd

14.30 Kašava                                                   13.00 Slezan

15.30 Zornička                                                 14.00 Soláň

16.30 Maryjánek a Klobučánek                          15.00 Malá Jasénka

17.30 Romanašul                                             16.00 Malý Radhošť

18.30 Sava                                                      17.00 Radhošť

18.00 Atanas Manchev

19.00 Radhošť Trojanovice

PONDĚLÍ  6. července

pódium na paloučku                                        pódium u rybníčka

10.30 Atanas Manchev                                       10.00 Kohoutek

11.30 Kotula a Maryjánek                                   11.00 Sava

12.30 Javořina                                                   12.00 Drieske Nijpers

13.30 Béri Bálogh Ádám                                     13.00 Malý Troják

14.30 Soláněk                                                    14.00 Lipta

NA MFF ROŽNOVSKÉ SLAVNOSTI 2015 ÚČINKUJÍ:

soubory ATANAS MANCHEV Burgas, Bulharsko • BÉRI BALOGH ÁDÁM Körmend, Maďarsko • DRIESKE NIJPERSSint-Gillis-Waas, Belgie • ROMANAŠUL Zadareni, Rumunsko • SAVA Kranj, Slovinsko • ZORNIČKA Zvolen, Slovensko • BESKYD Zubří • JAVOŘINA, RADHOŠŤ a SOLÁŇ Rožnov pod Radhoštěm • KAŠAVA Zlín • KOHOUTEK Chrudim • LIPTA Liptál • RADHOŠŤ Trojanovice • SLEZAN Český Těšín • ŠEVČÍK Ostrava • KLOBUČÁNEK Valašské Klobouky • MALÝ BESKYD Zubří • MALÁ JASÉNKA Vsetín • MALÝ RADHOŠŤ Rožnov pod Radhoštěm • MALÝ SEDMIKVÍTEK Frenštát pod Radhoštěm • MALÝ TROJÁK Valašská Bystřice • MARYJÁNEK Zlín • SOLÁNĚK Hutisko-Solanec • BESKYDSKÝ ORCHESTR • HUDCI Z PASEK • cimbálová muzika KOTULA a MARYJÁNEK • OGAŘI IDÚ • ženský sbor POLAJKA Rožnov pod Radhoštěm • PRAMÍNKY Kopřivnice • RUKY NA DUDY Frenštát pod Radhoštěm • SLEPENICA Brušperk • KORDULKA a kapela FLAIR Valašsko • DIVADLO POD VĚŽÍ Štramberk

Změna programu vyhrazena.


CENY VSTUPNÉHO

Rožnovské slavnosti  3. –  6.7.2015

Dřevěné městečko + Mlýnská dolina – festivalová permanentka (opravňuje ke vstupu na programy Rožnovských slavností v uvedených areálech)

Základní 250,- Kč

Dětská 120,- Kč

Denní vstupné pátek 3.7. 2015 (odpolední program od 18 hod) – běžné vstupné do Dřevěného městečka

Vernisáž fotografií v objektu Sušák od 17 hod – zdarma

Areál Základní Snížené Dětské Rodinné Za 1 zvíře
Dřevěné městečko 80,- 60,- 40,- 160,- 20,-

Denní vstupné 4. – 6.7. 2015 (program v Mlýnské dolině  – pohádka pro děti, muzikantský pořad, Valašská dědina  – vyhrávání muzik)

Zvýšené vstupné do Dřevěného městečka na Rožnovské slavnosti rovněž zahrnuje vstupné na program slavností v areálu Mlýnské doliny.

Areál Základní Snížené Dětské Rodinné Za 1 zvíře
Dřevěné městečko + Mlýnský dolina – Rožnovské slavnosti 100 80 50 200 20

O autorovi