Příspěvky blogu

Netradiční baletní vystoupení v Rožnově

Aktuálně z Rožnova

Rožnov pod Radhoštěm – V prostorách Valašského muzea v přírodě, Janíkovy stodoly, se po více než roce ve středu 11. června od 17.00 uskuteční netradiční baletní představení. Občanské sdružení Balet GLOBA zde pořádá představení s názvem „Duše v pohybu“. Večerem bude provázet Vlastimil Harapes, legenda české baletní scény.

balet

Občanské sdružení Balet GLOBA bylo založeno v roce 2003 v Olomouci manželi Monikou a Valerijem Globou, kteří se sami věnují celý život baletu aktivně a vystupovali či vystupují v řadě zajímavých rolí na předních scénách. Občanské sdružení se zabývá terapií nazvanou psychobalet. Věnuje se práci s lidmi s handicapem, lehkými či těžšími vadami a lidmi upoutanými na vozík. Čestným prezidentem je baletní mistr Vlastimil Harapes, nestor českého baletu. „Hlavní snahou je ukázat těmto lidem svět krásy, možnosti pohybu a posunovat vlastní hranice“, uvedl Vlastmil Harapes.

Vstupenky na akci je možno koupit na pokladně Valašského muzea v přírodě (budova Sušáku) a Turistickém informačním centru na náměstí již nyní. Koupě vstupenek na místě bude taktéž možný. Cena je 80,- Kč a výtěžek z této akce půjde na zabezpečení chodu sdružení.

O autorovi