Příspěvky blogu

Podzimní Valašská zahrada 2014

Aktuálně z Rožnova

Ve dnech 26.9.2014 – 28.9.2014 se v areálu kempu Sport  v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční prodejní výstava podzimních květin s názvem Valašská zahrada. Návštěvníkům nabídne svůj sortiment přibližně stovka prodejců. V největší míře budou tradičně zastoupeny podzimní květiny. Chybět nebudou barevné trsy chilli papriček a kdo bude chtít, může si domů odnést okrasné dřeviny, jehličnany, skalničky, růže, ovocné keře, cibuloviny, semena rozmanité dekorace ze sušených květin.

zahrada

Řemeslníci budou nabízet výrobky z keramiky, dřeva, proutí, textilu či kožešin.  A bylinkáři mají přichystány přírodní přípravky, jak kosmetické tak léčebné. Lidé si budou moci na trzích nakoupit i vynikající nakládané zelí a domácí český česnek. A milovníci dobrého pití uvítají nabídku medovin, vína z černého rybízu a oblíbeného burčáku.

Součástí podzimní Valašské zahrady bude historický Svatováclavský jarmark s dobovou krčmou s občerstvením a speciálním dvanáctistupňovým pivem Radas.  Děti se mohou těšit na skutečného kováře, ale zejména na skupinu historického šermu Alternus ze Vsetína, která v areálu campu Sport rozloží stany, a představí ukázky šermířského a bojového umění. Od pátečního dopoledne do nedělního odpoledne, tak diváci zhlédnou několik představení z dob gotiky a Křižáckých výprav, např. přepadení potulného mnicha, který šířil křesťanství za doby vlády knížete Vratislava II.  Představení jsou koncipována jako vzdělávací pásmo, které je vhodné i pro návštěvy škol. Děti uslyší zábavné povídání o zbraních a rytířích, občas vypukne v ležení mezi rytíři hádka a následný boj.

letak

Po celou dobu bude otevřena i poradna pro zahrádkáře pod patronací České svazu zahrádkářů.

K poslechu bude návštěvníkům hrát country skupina Letokruhy z Hranic.

Valašská zahrada je otevřena od pátku do neděle vždy od 8 do 17 hodin.

O autorovi