Příspěvky blogu

Podzimní Valašská zahrada

Aktuálně z Rožnova

Dovolujeme si Vás pozvat  na podzimní zahradnické a řemeslnické trhy, pořádané ve dnech 28.-30. září 2012, v areálu Sport campu TJ Rožnov v Rožnově pod Radhoštěm. Návštěvníci mohou nakoupit tradiční podzimní květiny jako jsou chryzantémy a vřesy, krásnoočka, kokardy, kopretiny, bylinky a léčivky,okrasné dřeviny, některé velmi vzácné jako je Franklinie, perská akacie, Lespedézie nebo tzv. Indiánský banán. Dále různé druhy cibulovin, narcisy, modřence, tulipány, hyacinty a lilie. Najdete zde zahradní nábytek, zahradní keramiku, nářadí, sušené květinové dekorace, kožešinové výrobky, přírodní kosmetiku a mnohé dárkové předměty.

Pro děti, ale i dospělé, zde budou otevřeno několik tvořivých dílen, jako např. skleněná, proutěná a další. Zde si každý návštěvník může vytvořit vlastní výrobek. Můžete shlédnou ukázky různých řemesel (ještě upřesníme). Dále pro děti bude připravena Valašská olympiáda s těmito disciplinami: škrabotání zemňáků, trajdaní na chůdách, hrckání se šindelem, tragáčové naháňaní, házaní valašků na cíl. Zcela nově budou projížďky na koních přímo v areálu!

Zároveň zde proběhne „Svatováclavský jarmark“, který nabídne krajové speciality, sýry a domácí výrobky nabízené na farmářských trzích. Specialitou tohoto jarmarku budou ochutnávky vín, burčáku a destilátů. Také bude rozšířena nabídka uzenin a masných výrobků.

Vstupné je 40,-Kč dospělí, 20,-Kč děti a senioři, ZTP zdarma. Výroční návštěvnící vyhrávají poukaz Rožnovských pivních lázní v hodnotě 1100,-Kč a nebo zájezd do vánoční Vídně od CK JOKRATOUR.

Areál bude otevřen pátek, sobota a neděle od 8,00 hod do 17,00 hod. Sport camp TJ Rožnov pod R. se nachází asi 200 m od světelné křižovatky u hotelu Eroplán, ve směru Dolní Bečva – Makov v blízkosti mezinárodní silnice   E-442.

O autorovi