Příspěvky blogu

Rožnovská valaška naposled v Rožnově

Aktuálně z Rožnova

Rožnov pod Radhoštěm – Po více než dvou desetiletích končí na půdě muzea jeden z nejvýznamnějších festivalů – Mezinárodní armádní folklorní festival Rožnovská valaška. Poslední ročník „Dozvuky Rožnovské valašky“ se uskuteční ve dnech 6. – 7. 6. 2015 v areálu Dřevěného městečka. Vstup po tyto dny je do areálu konání festivalu pro návštěvníky zdarma.

Valaška

Po uvedenou dobu patřil MAFF Rožnovská valaška k návštěvnicky vyhledávaným a stabilním programovým bodům nabídky muzea. V letošním roce se již tento oblíbený festival neuskuteční v plné podobě známé z předchozích ročníků. „Důvodem zrušení festivalu pořadatelem, tedy Armádou České republiky, je změna podmínek pro pořádání festivalu (nikoliv ze strany muzea), které by vedly k razantnímu zvýšení nákladů na jeho realizaci. Mezi příčiny patří i například výpadek spolupořadatelství Folklorního sdružení České republiky či snížení finančně dostupných ubytovacích kapacit ve městě,“ uvedla dosavadní ředitelka festivalu Blanka Majkusová.

Ve dnech 6. – 7. června se tak uskuteční „pouze“ dvoudenní akce nazvaná Dozvuky Rožnovské valašky. Pořadatelem bude Vojenský umělecký soubor Ondráš. „Na sobotu 6. června jsme připravili vystoupení dětského tanečního studia Ondrášek s pořadem My jsme děti veselé. Večer ve 20.30 se diváci mohou těšit na první reprízu lidového tanečního divadla VUS Ondráš Příběh zbojníka, které bude pod širým nebem uvedeno vůbec poprvé,“ uvedl ředitel VUS Ondráš Aleš Krkoška. „Neděle 7. 6. bude dopoledne ve znamení tradičního dětského dne v městském parku a odpoledne se s festivalem Rožnovská valaška rozloučíme závěrečným programem,“ doplnil Aleš Krkoška.

O autorovi