Příspěvky blogu

Sjezdovku Razula o víkendu ovládnou závodníci na kolech

Aktuálně z Rožnova

VELKÉ KARLOVICE – Ski areál Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích o nadcházejícím víkendu opět ovládnou závodníci na kolech. V sobotu 14. a neděli 15. července se bude na hlavní, kilometrové sjezdovce Razula konat prestižní Český pohár ve sjezdu horských kol Remoex Downhill MTB CUP 2012.

„V rámci otevřených tréninků na závod bude ve dnech 12. a 13. července v provozu vlek, díky němuž se mohou jezdci vyvézt na vrchol sjezdovky. Jeho provozu mohou využít i další zájemci, kteří nemají závodnické ambice, ale chtějí si užít adrenalinovou jízdu na speciálně připravené trati na Razule,“ uvedl Luboš Sušila ze Ski areálu Razula. Půldenní permanentka stojí 150 Kč, celodenní 250 Kč. Vlek pojede vždy od 10 do 17 hodin.

O víkendu 14. a 15. července bude provoz vleku už jen výhradně pro závodníky. V sobotu se budou konat tréninky, v neděli semifinálové a finálové jízdy. „Fanoušci, kteří přijdou povzbudit jezdce k co nejlepším výkonům v náročném závodu, jsou srdečně zváni,“ dodal Luboš Sušila.

Samotná závodní trať je dlouhá 1 300 metrů, závodníci na ní překonají převýšení 210 metrů. Zčásti vede po sjezdovce, částečně smrkovým lesem. Má velmi zajímavé pasáže se skoky, schody či klopenkami. Mezi nejatraktivnější místa na trati patří finálový padák do cíle, kde závodníci letí vzduchem až 10 metrů. Dosahují rychlosti až 60 kilometrů za hodinu. Závod se koná pod záštitou radního Zlínského kraje pro školství, mládež a sport Mgr. Josefa Slováka.

Návštěvu závodů si mohou diváci zpestřit také další zábavou v Resortu Valachy, například koupáním v termálních bazénech v hotelu Horal, který je od sjezdovky vzdálený 3,5 kilometru. U Horalu je také lanový park s 11 překážkami, půjčovna segway či devítijamkové golfové hřiště. Na terase hotelu se každý víkend podávají grilované speciality, každou neděli od 12 do 16 hodin také za doprovodu cimbálové muziky. Chutné valašské speciality mohou zájemci ochutnat i v hotelu Galik, vzdáleném 500 metrů od sjezdovky Razula. Blízký Spa hotel Lanterna zase po celý červenec nabízí speciální degustační menu „To nejlepší z Itálie“.

O autorovi