Příspěvky blogu

VALACHY TOUR 2013

Aktuálně z Rožnova

Nový seriál závodů pro veřejnost Valachytour, odstartuje v neděli 28. dubna 2013. Ve Velkých Karlovicích odstartuje nová sportovní tradice. Uskuteční se tu první z celkem čtyř plánovaných závodů nového seriálu VALACHY TOUR, který milovníkům sportu přinese příležitost srovnat síly s profesionály a získat atraktivní ceny v celkové hodnotě 750 tisíc korun.

Valachy tour

Úvodním závodem celého seriálu se v neděli 28. dubna stane VALACHY DUATLON. Start je u hotelu Galik, kde budou mít závodníci k dispozici i potřebné zázemí s občerstvením a sprchou. Po hromadném startu ve 12 hodin účastníky čeká běh na 3 km údolím Velké Hanzlůvky po lesních cestách,  následuje 15 km na kole s výjezdem na Třeštík a nakonec běh na 1,5 km. Uskuteční se i závod pro děti v běhu na tratích 500 až 1 000 metrů, jeho start je v 11 hodin.

Nejlepší závodníci získají ceny od partnerů, ve hře jsou i finanční odměny v celkové výši 15 tisíc korun. Výsledky se zároveň díky bodovému systému započítávají do celkového hodnocení seriálu. Čím víc akcí se během něj sportovci zúčastní, tím větší mají šanci vyhrát další ceny v celkovém objemu 750 000 Kč,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Valachy tour Čelůstka

Seriál VALACHY TOUR je ojedinělý právě tím, že do společného bodového hodnocení spojuje různé disciplíny vytrvalostního charakteru. Po duatlonu se uskuteční ještě závod na horských kolech (13. 7.), minitriatlon (9. 8.) a závod v běhu (26. 10.).

Jednotlivé závody situované do členitého terénu CHKO Beskydy u česko-slovenské hranice ve Zlínském kraji svou účastí podpoří také známí profesionální sportovci. Svou účast na jednom ze závodů potvrdila jedna z největších hvězd současného českého sportu, držitel olympijského zlata v horské cyklistice z roku 2012 Jaroslav Kulhavý. Zúčastní se také běžec na lyžích Lukáš Bauer nebo triatleti Petr Vabroušek a Jan Čelůstka.

Myšlenka vytvořit seriál závodů vnikla v reakci na rostoucí zájem o minitriatlon, který pořádáme již čtyři roky, z toho poslední dva pod názvem VALACHY MAN. Rozhodli jsme se proto nabídnout lidem více závodů i v jiných ročních obdobích. V budoucnu možná přidáme ještě lyže,“ doplnil Vladimír Sušil.

Hlavním pořadatelem VALACHY TOUR je Resort Valachy, který provozuje tři hotely s relaxačními centry, Ski areálem Razula a dalšími aktivitami pro volný čas ve Velkých Karlovicích. Dosud se zaměřoval na akce zejména pro rodiny s dětmi či Karlovský gastrofestival pro gurmány. Nyní tak rozšiřuje aktivity také o sportovní akce.

VALACHY DUATLON

Základní informace

Kdy: neděle 28. 4.

Kde: hotel Galik a Areál Lésková, Velké Karlovice

Trať: 3 km běh – 15 km horské kolo – 1,5 km běh

Startovné: 300 Kč (zahrnuje teplé jídlo + nápoj po závodu v hotelu Galik, sportovní výživu NUTREND, drobné sponzorské dárky, občerstvení v depu a cíli)

Časový harmonogram

9:30 – 11:00 registrace
10:00 otevření depa kolo
11:00 závody dětí
11:50 uzavření depa kol
12:00 hromadný start VALACHY DUATLON
14:30 Vyhlášení výsledků

Seznam závodů VALACHY TOUR:

28. 4. – VALACHY DUATLON (běh, kolo)

13. 7. – BIKE VALACHY (kolo)

9. 8. – VALACHY MAN (plavání, kolo, běh)

26. 10. – BĚHEJ VALACHY (běh)

Více na www.valachytour.cz

O autorovi