Příspěvky blogu

VALACHY v čele s olympijským vítězem Jaroslavem Kulhavým

Aktuálně z Rožnova

Seriál VALACHY TOUR, který odstartoval v závěru dubna ve Velkých Karlovicích duatlonem, bude pokračovat v sobotu 13. července další akcí – závodem horských kol BIKE VALACHY. Zájemci se mohou až do pátku registrovat na www.valachytour.cz a poté v sobotu dopoledne přímo v místě závodu.  „Velkým lákadlem BIKE VALACHY bude vedle krásné tratě s četnými výhledy do malebné valašské krajiny účast a autogramiáda olympijského vítěze z Londýna 2012 Jaroslava Kulhavého. Fanouškům horských kol to nabízí jedinečnou možnost změřit na Valašsku síly s hvězdou současné cyklistiky. Na start se postaví i řada dalších závodníků současné české špičky v maratonu horských kol, například Jan Jobánek, Pavel Boudný, Petr Šťastný či Karel Hartl. Nebude chybět ani „černý kůň“ Svatopluk Janečka, který v dubnu vyhrál první závod seriálu,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Kulhavý J.

Pro Jaroslava Kulhavého bude BIKE VALACHY jeho první závodní zkušeností s terény Valašska. „Těším se právě proto, že jsem tu ještě nikdy nebyl. Mám rád nová místa a zejména pokud jde o české hory. Do závodu jdu z plného tréninku, je pro mě důležitý na rozjetí před mistrovstvím republiky, které se koná za týden,“ prozradil Jaroslav Kulhavý.

BIKE VALACHY je klasický MTB maraton na kratších, ale přesto náročných tratích v okolí Velkých Karlovic. Závodníci mohou vybírat ze dvou variant – delší čítá 45 km s téměř 1 600 metry převýšení, kratší má 25 km a téměř 900 nastoupaných metrů. Start a cíl je pod sjezdovkou Razula v údolí Léskové. Závěrečná část trasy při sjezdu několikrát kříží sjezdovku, což fandícím divákům slibuje atraktivní podívanou.

Pro účastníky i diváky bude připraven také doprovodný program. Uskuteční se závod pro děti na kratších tratích se startovným zdarma či vložený rychlostní závod na pumptracku, jejž zapůjčí blízký Bike park Kyčerka. Zájemci mohou vyzkoušet svezení na segwayích z půjčovny Resortu Valachy. Další zábavu připravují partneři akce: Společnost Specialized přiveze čtyřicet nejnovějších top modelů svých kol, které prvním čtyřiceti zájemcům je zapůjčí pro testování v závodu. Fotodokumentaci zajistí Nikon, Sony představí akční kamery, k vyzkoušení budou outdoorové hodinky TomTom, profesionální sportovní výživu zabezpečí Nutrend, nové kousky do sportovního šatníku nabídne značka Zoot a ETA předvede zdravé vaření na svých kuchyňských produktech. Na závěr dne bude připraveno grilování a posezení s country kapelou Sjezdaři.

BIKE VALACHY je druhým dílem nového seriálu VALACHY TOUR, jehož hlavním pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice. Sportovcům všeho věku nabízí příležitost srovnat síly s profesionály a získat atraktivní ceny v celkové hodnotě 750 tisíc korun. První závod – VALACHY DUATLON – vyhrál Svatopluk Janečka před triatletem, účastníkem olympiády 2012 Janem Čelůstkou a X-terra triatletem Jiřím Klímou.

V BIKE VALACHY mohou závodníci opět získat ceny od partnerů, vítězové delší trasy obdrží také finanční odměny v celkové výši 15 tisíc Kč.

Zároveň již byla zahájena registrace na další akci seriálu VALACHY TOUR, která bude následovat hned po sobotním závodu horských kol – na minitriatlon VALACHY MAN pořádaný v pátek 9. srpna. Účastnit se ho mohou jednotlivci i štafety. Novinkou je rozšíření závodních tras z jedné na dvě. Součástí závodu je plavání, závod horských kol a běh.

Vítěz duatlonu Janečka už si brousí zuby na Kulhavého

Na startu nebude chybět ani Svatopluk Janečka, vítěz VALACHY DUATLONu, který se uskutečnil v dubnu jako první závod celého seriálu VALACHY TOUR. Dvaaačtyřicetiletý sportovec tehdy porazil i olympionika, triatleta Jana Čelůstku a potvrdil tak svou stabilně skvělou formu, kterou bude chtít zúročit i při BIKE VALACHY. Není bez zajímavosti, že právě Svatopluk Janečka je historicky prvním vítězem známého bikemaratonu Drásal. Rodák z Velkých Karlovic jezdí na Valašsko často a rád. Zdejší trasy důvěrně zná – nejen z kola, ale také z běhu a v zimě z běžek.

Jak jste se na závod připravoval?

Snažil jsem se trénovat pětkrát až šestkrát týdně. Většina tréninku probíhá na silnici, obvykle najedu 80 až 100 kilometrů. Mám své oblíbené trasy, které volím podle typu tréninku i podle počasí. Pro kratší a rychlejší trénink volím třeba okruh Zlín – Vsetín – Valašská Polanka – Vizovice – Zlín, pro delší například Zlín – Valašská Polanka – Horní Lideč – Lazy pod Makytou – Portáš – Vsetín – Zlín.

Kolik kilometrů takto za rok najezdíte?

Ročně to dá zhruba 15 000 kilometrů.

Jak se vám líbí trasa závodu BIKE VALACHY?

Prohlížel jsem si ji na mapě na internetu. Samozřejmě ji dobře znám ze svých tréninků. Je tam dost těžkých kopců, takže bude celkově hodně vyčerpávající. Pokud bude deštivo, pak budou i sjezdy dost záludné.

Jak vidíte své šance v tomto závodu? Myslíte, že byste mohl porazit Jaroslava Kulhavého?

Mé šance se budou odvíjet od momentální formy a také od účasti soupeřů. Porazit Kulhavého, to je asi jen teorie, ale může se přihodit mnoho věcí, takže se nechám překvapit.

Časový harmonogram

7:30 – 10:00 Prezence a pozdní registrace

11:00 Hromadný start BIKE VALACHY 45 km

11:30 Závody dětí

12:00 Vyhlášení výsledků závodu dětí

12:30 Hromadný start BIKE VALACHY 25 km

16:00 Vyhlášení výsledků

16:15 Živá hudba, občerstvení, volná zábava

Co po závodě: wellness

nebo Formanský den

Završte sportovní zážitky kvalitní relaxací. Po BIKE VALACHY využijte možnost odpočinku ve Wellness Horal, které je od místa závodu vzdáleno jen 3,5 km. Můžete se vykoupat v termálních bazénech se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C. Hosté nad 14 let mají přístup i do saunového světa s nabídkou exotických masáží a saunových rituálů. U hotelu je venkovní terasa s nabídkou grilovaných specialit, domácích dortů a limonád, škrábané zmrzliny.

Za dobrým jídlem zamiřte do hotelů Galik a Lanterna, které jsou od místa závodů vzdálené do 300 metrů. V obou jsou k dispozici i dětské koutky. Zážitková restaurace Vyhlídka nabízí po celý červenec degustační menu To nejlepší ze severní Itálie (otevřeno od 19:00).

Navštivte také Formanský den, který se koná v sobotu 13. 7. v Jezdeckém areálu Valencio–Holčák. Od 12 hodin je připraven program s jezdeckými ukázkami, dostihem poníků, kovbojskou show či ukázkou šampionů. Večer zahrají skupiny Buty a Čechomor.

O autorovi