Příspěvky blogu

Valachytour s Petrem Vabrouškem

Aktuálně z Rožnova

Terénním běžeckým závodem s názvem BĚHEJ VALACHY vyvrcholí v sobotu 26. října seriál VALACHY TOUR, jehož pořadatelem je Resort Valachy Velké Karlovice. Svou účastí ho podpoří i nejúspěšnější český ironman, triatlet Petr Vabroušek.

valachytour

Start i cíl je u hotelu Galik ve Velkých Karlovicích. Závod je určen sportovcům všeho věku a kondice. „Ti zdatnější mohou vyrazit na trasu dlouhou 12 km s převýšením 350 metrů. Pro ostatní je připravena trať 6,5 km s převýšením 100 metrů. Nebude chybět ani dětský závod na kratších tratích. Dospělí závodníci se mohou do středečního poledne registrovat na www.valachytour.cz. Registrace v den závodu bude možná od 9:30 hodin do naplnění kapacity závodu,“ uvedl prezident VALACHY TOUR Vladimír Sušil.

Závod nabídne sportovcům nejen adrenalinový sportovní zážitek, ale i krásné výhledy na podzimní valašskou krajinu a hřebeny Beskyd i Javorníků, v cíli pak posezení u dobrého jídla v hotelu Galik s vyhlášenou krajovou kuchyní.

Stejně jako při předchozích třech akcích VALACHY TOUR, i tentokrát mohou závodníci poměřit síly se sportovci zvučných jmen. Poté, co se již na Valašsku během letošního roku vystřídali např. olympionici – cyklisté Jaroslav Kulhavý, veslař Ondřej Synek či triatlet Jan Čelůstka a další známí sportovci, dorazí tentokrát na Valašsko dlouhodobě nejúspěšnější český triatlet na dlouhých tratích Petr Vabroušek. BĚHEJ VALACHY absolvuje v rámci přípravy na poslední závody, které ho ještě čekají v letošní sezóně.

„Vzhledem k tomu, že má výkonnost kulminuje při závodech trvajících zhruba devět hodin, bude pro mě BĚHEJ VALACHY doslova sprint. Vzhledem ke kopcovitému profilu mi ale určitě bude sedět více, než podobně krátký závod na rovině. Bude pro mě ideální přípravou v krásném prostředí. Poběží i syn a určitě si to užijeme,“ poznamenal Petr Vabroušek.

Vítězové závodu si mezi sebe rozdělí hodnotné ceny a finanční odměnu v celkové výši 15 tisíc korun.

Zároveň budou ve stejný den vyhlášeny i absolutní výsledky celého seriálu VALACHY TOUR. „Protože bodový rozdíl mezi sportovci na prvních pozicích je velmi těsný, očekáváme při BĚHEJ VALACHY atraktivní a napínavé souboje, v nichž půjde o každou sekundu,“ doplnil Vladimír Sušil.

Absolutní vítězové VALACHY TOUR v kategorii mužů i žen získají horské kolo Specialized. Odměněni budou i sportovci na dalších místech cenami od partnerů – společností CETELEM, Resort Valachy, Nikon, Euronics, Nutrend, TomTom, Sony, ETA a Zoot.

Ve stejný den, v sobotu 26. října, se ve Velkých Karlovicích uskuteční ještě jedna sportovní událost, tentokrát určená golfistům. Na Golfovém hřišti Horal proběhne poslední golfový turnaj letošní sezóny – Zabíjačkový turnaj jednou holí. Jak název napovídá, bude ho provázet odlehčená atmosféra a netradiční průběh – golfisté budou muset odehrát všechny jamky jen jednou holí a hru doprovodí ochutnávky zabíjačkových specialit.

O autorovi