Příspěvky blogu

Ve Velkých Karlovicích je metr sněhu

Aktuálně z Rožnova

Ideální podmínky pro lyžování i běžkování, ale také kulturní zážitky slibují o nadcházejícím víkendu Velké Karlovice nedaleko Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku. Po nebývalé sněhové nadílce posledních dnů panují v tomto oblíbeném lyžařském středisku skvělé podmínky pro zimní sporty. Vlekaři očekávají, že víkend 21. a 22. ledna bude ještě lepší, než byl ten minulý.

sjezdovka Razula

„Tak krásnou zimu už několik let nepamatuji. Od pátku takřka nepřetržitě sněží, přibylo už 30 cm čerstvého sněhu, takže teď už tu máme místy až metr sněhu. Rolby jsou neustále v provozu, údržba sjezdovek i zázemí s parkovištěm nám sice dává zabrat, ale vše stíháme a návštěvníci se na víkend mohou těšit na pravou valašskou zimu, jak má být,“ láká šéf karlovického Ski areálu Razula Leo Bača.

Sněhová nadílka přeje i běžkařům. „Běžecké stopy ve Velkých Karlovicích jsou sjízdné a průběžně upravované a to včetně trasy Karlovské padesátky. Běžkaři si tak klidně mohou přijet vyzkoušet trasu tohoto oblíbeného závodu, který se ve Velkých Karlovicích uskuteční 28. ledna,“ říká starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík. Upravovány jsou nejen trasy v údolí, ale i na hřebenu Vsetínských vrchů.

Víkend si mohou lyžaři zpestřit dalším ze série carvingových workshopů na sjezdovce Razula, které jsou novinkou letošní lyžařské sezóny. Jsou určeny všem, kteří se chtějí zdokonalit v lyžařském umění pod vedením odborníků. Konají se v sobotu a neděli od 8 do 9 hodin, tedy hodinu před obvyklou provozní dobou. „Workshopy vedou kvalitní instruktoři, výhodou je individuální přístup a v neposlední řadě možnost zalyžovat si na čerstvém “manšestru” na prázdném svahu,“ popisuje Lubomír Sušila ze Ski areálu Razula.

Sjezdovka Razula

Lyžování si mohou návštěvníci Ski areálu Razula zpestřit neobvyklým zážitkem v podobě testovací jízdy v terénních autech Suzuki. „Testovací stanoviště bude u sjezdovky Razula po oba dny od 9 do 16 hodin. Majitelé vozidel Suzuki se navíc mohou těšit na slevu 10% na skipasy, stačí se prokázat klíčky od vozu Suzuki v pokladně. Během dne také předvedou své umění zlínští beat-boxeři. Doporučujeme vzít do Velkých Karlovic plavky – den na sněhu mohou zájemci zakončit relaxací v termálních bazénech Wellness Horal,“ láká k návštěvě Petra Pastuchová ze Ski areálu Razula.

Milovníci kulturních zážitků mohou o víkendu vyrazit do Karlovského muzea, kde se v sobotu 21. ledna ve 13:30 hodin uskuteční vernisáž výstavy Karlovské zlaté ručičky. Výstava představuje tvorbu umělců a řemeslníků, kteří nyní působí ve Velkých Karlovicích. Během vernisáže vystoupí pěvecký sbor Hafera z Nového Hrozenkova.

Ve stejný den v 16 hodin bude také zahájena výstava obrazů Marty Zatloukalové ve Zvonici Soláň na hoře Soláň nad Velkými Karlovicemi. Před vernisáží se zájemci mohou od 13 hodin zúčastnit výtvarné dílny této malířky.

O autorovi