Příspěvky blogu

Velikonoce na Valašsku

Aktuálně z Rožnova

Bohatý velikonoční program je připraven pro návštěvníky Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Program začíná již tradičně Velikonočním jarmarkem na Bílou sobotu a pokračuje nedělním a pondělním programem v areálu Dřevěného městečka.vajicko

Sobota – Bílá sobota

Velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami. Od 9:00 hod v areálu Dřevěného městečka vyhrává muzika STARÉ GATĚ a od 10:0 hod pak na pódiu u rybníčka začíná program program CM JAVOŘINA.

Něděle – Hod Boží velikonoční

Nedělní program začíná v 10:00 hod na pódiu u rybníčka kde bude hrát cimbálová muzika KOTÁR. V tu samou hodinu bude na pavlači u radnice zahájen nedělní program. Na palouku dřevěného městečka můžete od 10:30 hod shlédnout jarní a velikonoční zvyky v podání souborů DĚCKA Z KUNOVIC A HANÁK Z TROUBEK. Od 12:00 hod si můžete poslechnout koncert  ZAŠOVSKÉHO CHRÁMOVÉHO SBORU.

Pondělí – Červené pondělí

Pondělní program zahájí v 10:00 hod cimbálová muzika JÁNOŠ. Od 11:00 hod jsou na programu jarní zvyky v podání dětského folklorního souboru SEDMIKVÍTEK   Z FRENŠTÁTU  POD RADHOŠTĚM. V areálu Dřevěného městečka po celý den vyhrává cimbálová muzika SOLÁŇ.

O autorovi