Příspěvky blogu

Víkend ve Ski areálu Razula

Aktuálně z Rožnova

VELKÉ KARLOVICE – Nejen lyžaře, ale i gurmány nebo soutěživé děti potěší o nadcházejícím prodlouženém víkendu Ski areál Razula v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. Po nedávné sněhové nadílce zde panují ideální lyžařské podmínky. Zábavu na sněhu opět zpestří doprovodné programy.

Sjezdovka Razula

Malí lyžaři do 12 let jsou zváni v pátek 24. února na závod ve slalomu O pohár nejrychlejšího tygra, který se uskuteční na sjezdovce Horal u hotelu Horal. Registrace probíhá do 12:00, začátek závodu je v 13:00. Závodit se bude také další následující pátek 2. března.

V sobotu 25. a neděli 26. února se opět koná carving workshop na sjezdovce Razula. Je určený všem, kdo se chtějí zdokonalit v lyžařském umění, koná se vždy od 8 do 9 hodin. Workshop vedou kvalitní instruktoři, výhodou je individuální přístup a v neposlední řadě možnost zalyžovat si na čerstvém „manšestru“ na prázdném svahu. Na workshop je třeba se hlásit předem na tygriskolka@seznam.cz nebo telefonicky na 776 249 481

Chuťové pohárky lyžařů i běžkařů potěší hotel Galik u sjezdovky Galik díky další víkendové gurmánské akci. Tentokrát se zaměří na nejtypičtější surovinu valašské kuchyně a nabídne Halušky a jiné dobroty z brambor. Ve dnech 24. až 26. února tu bude možné ochutnat brambory v nejrůznějších podobách – jako halušky, bramboráky, bramborové šišky s mákem nebo „pečáky“ s česnekem a podmáslím. Chybět nebude ani polévka bramboračka.

Leták

Návštěvu Velkých Karlovic je možné spojit s dalšími aktivitami. Na své si přijdou běžkaři, pro které je v údolí upravováno několik běžeckých tras. Mapa se čtyřmi vybranými trasami je k dispozici v recepcích hotelů Resortu Valachy (Lanterna, Horal a Galik) nebo obecním infocentru.

Neobvyklým zážitkem se může stát túra na sněžnicích. Tato pomůcka pro výšlap zasněženým terénem nově rozšířila sortiment půjčovny u sjezdovky Razula.

Den v přírodě je možné zakončit koupáním a relaxací ve Wellness Horal s termálními bazény v hotelu Horal. Návštěvníci mohou využít plavecký, zábavně relaxační a dětský bazén se slanou vodou vyhřívanou na 36°C. V sousedství bazénů je rozlehlý saunový svět se saunami, párou, tepidariem, venkovním a vnitřním whirlpoolem i ochlazovacím bazénem a širokou nabídkou masáží s Thajkami a Srí Lančany. Novinkou jsou také neobvyklé saunové ceremoniály, při nichž se kombinuje saunování s potíráním těla nejrůznějšími produkty.

O autorovi