Příspěvky blogu

Výšlap na Velký Javorník

Výšlap na Velký Javorník

Tipy na výlety

Rožnov pod Radhoštěm nabízí celou řadu atraktivních turistických cílů a jedním z nich je také Velký Javorník, který se nachází 917 m.n.m. K horské chatě pohorské jednoty Radhošť na Velkém Javorníku vede zpevněná asfaltová cesta, takže výšlap není nijak náročný a je určen i pro méně zdatné turisty. Zpevněný povrch samozřejmě nejvíce uvítají cyklisti.

Samotná turistická značka však začíná na Dolních pasekách v Rožnově pod Radhoštěm. Zastavit se zde můžete do nově vybudované stylové restaurace Na Točně. Dopřát si můžete pivko, ale i tradiční valašskou kuchyni.

Po doplnění energie se můžete konečně vydat na Velký Javorník. Cesta vede po celou dobu lesem a tak ani letní vedra Vás neodradí od výšlapu, zpočátku vede cesta kolem místního potoku a tak neváhejte zavčasu ovlažit svá těla.

Po tom co se pokocháte při výšlapu místními panoramaty, přijde také chvilka na trošku vzdělání a tak se můžete dozvědět něco nového z informačních tabulí Véřovické naučné stezky.

Výhled z Javorníku
Výhled z Javorníku

Na vrchol Vás čeká ještě pár kroků, ale výhled který se nabízí od chaty na Javorníku opravdu stojí zato. I za nepříliš dobrého počasí lze s přehledem dohlédnout na nedaleký Štramberk, kde lze spatřit i proslulou Štramberkou trůbu.

O autorovi