Příspěvky blogu

Výšlap na Vsacký Cáb

Výšlap na Vsacký Cáb

Tipy na výlety

Jako další z tipů na výlet jsme vybrali výšlap na Vsacký Cáb, který se nachází kousek pod vrcholem hory Cáb (841 m) v nadmořské výšce 823 m na křižovatce turistických, běžeckých a cykloturistických tras. Valašská krajina a příroda na pomezí Beskyd Vás bude provázet po celou dobu výšlapu. Z Rožnova pod Radhoštěm dojedete autobusem do Valašské Bystřice (cca 10km) a vystoupíte na zastávce U kostela (hlavní křižovatka Valašské bystřice). Kousek od zastávky se nachází informační tabule CHKO Beskydy, která je zároveň výchozím místem turistických tras.

Z tohoto místa se vydáme po červené značce směr Vsacký Cáb. Zpočátku je stoupání dosti význačné, nenechte se však zaskočit příkrým svahem, který již zhruba po jednom kilometru chůze ustává. Dále Vás čeká příjemná procházka Valašskou přírodou s krásným výhledem na místní panoramata Beskyd.

Vsacký Cáb

Celá trasa je velmi dobře značená a pokud se budete držet červené turistické značky, cíl nemůžete minout. Po cestě také narazíte na zastřešená místa pro odpočinek, či spořádání nějaké té svačiny, popřípadě osvěžení těla ledovou vodou ze studánky.  Po šesti kilometrech nenáročné chůze lesními pěšinami dorazíte k Horskému hotelu Vsacký Cáb, jenž jsme v našem případě zvolili jako cíl našeho výšlapu.

V cíli výšlapu si můžete odpočinout na horském hotelu Vsacký Cáb a  doplnit energii ochutnáním některé z místních specialit. V letních měsících oceníte posezení na terase s překrásným výhledem na Beskydy.

O autorovi