Příspěvky blogu

Výstava fotografií v Malé galerii Zámku Vsetín

Aktuálně z Rožnova

Ve dnech 6.11.2013 – 1.12.2013 se uskuteční výstava více než 50 poetických barevných a černobílých fotografií vsetínského fotografa Miroslava Olšáka. Miroslav Olšák fotografuje zejména přírodu, její detaily, proměny krajiny v různých ročních i denních dobách.
Významnou roli v tomto tvůrčím procesu sehrávají dle autora jak přírodní jevy samotné: světlo, mráz, mlha, déšť…, tak i NÁHODA.

vystava olsakKe své tvorbě dodává: “Rád fotím v mlze a vyhledávám místa, kde se málokdy potkám s živáčkem. Snažím se ovšem nejít cestou přímočarou, ale podněcovat v divákovi fantazii a vést ho k zamyšlení”. Fotografovi tedy nejde o dokumentární zachycení, ale o poetickou proměnu a přepodstatnění viděné skutečnosti. Objektivem svého fotoaparátu objevuje skryté, odhaluje utajené… Díky umělecky senzitivnímu vidění může jeho imaginativní tvorba okouzlit diváky nejen kultivovaností a výtvarností projevu, která je tu blízká malířskému ztvárnění, onde spíše grafickému pojetí, ale i evokační silou s jakou je schopna vyvolávat vizuální představy a emotivní dojmy.

krajinou ticha

O autorovi