Příspěvky blogu

Výstava salašnických psů v Rožnově

Aktuálně z Rožnova

Tak jako každý rok i letos přivítá areál Campingu Rožnov výstavu švýcarských salašnických psů s mezinárodní účastí. Výstava se uskuteční dne 11.5.2013 od 9 hodin. Výstava je spojena se soutěží v různých kategoriích, jako jsou například: Dítě a pes, nejhezčí štěně či nejprestižnější soutěž o titul BOB, což je titul pro vítěze plemene.
pes

TITULY   (Udělení titulu není nárokové!)

BOB (Vítěz plemene) – do soutěže nastupují Nejlepší mladý pes nebo fena plemene, nejlepší dospělí jedinci (Klubový vítěz) a Nejlepší veterán plemene.
Vítěz SV – nejlepší pes a fena  plemene z konkurence výborných 1 – CAC z mezitřídy, třídy otevřené, třídy pracovní a třídy vítězů.
Čekatelství šampióna ČR (CAC a Res. CAC) – může být zadán psovi a feně se známkou výborný 1 a výborný 2 v mezitřídě, třídě otevřené, třídě pracovní a vítězů.
CAJC – může být zadán psovi a feně oceněných známkou výborný 1 ve třídě mladých.
Nejlepší mladý pes nebo fena plemene – titul získává nejlepší  mladý pes nebo fena plemene z konkurence všech mladých jedinců plemene se zadaným čekatelstvím CAJC.
Nejlepší veterán plemene – titul získává pes nebo fena, kteří obdrželi ve třídě veteránů ocenění výborný 1.

SOUTĚŽE

Dítě a pes – od 3 do 9 let věku dítěte. Podmínky stejné jako u soutěže Mladý vystavovatel.
Mladý vystavovatel I. 9-13 let
Mladý vystavovatel II. 13-17 let.
Dovršení věku vystavovatele – 1 den před konáním výstavy. Soutěží se se psem zapsaným v plemenné knize FCI plemene, které zastřešuje KŠSP o.s.  Pes nemusí být na výstavě posouzen. Hodnotí se předvádění psa, není důležitá jeho kvalita.
Nejlepší štěně SV se zadává psovi nebo feně ze vzájemné soutěže vítězů tříd štěňat všech plemen.
Nejlepší dorost SV se zadává psovi nebo feně ze vzájemné soutěže vítězů tříd dorostu všech plemen.
Nejstarší veterán – získává věkově nejstarší veterán, posouzený na výstavě a předvedený v závěrečných soutěžích.
Soutěž o nejhezčí pár psů – do soutěže může být přihlášena dvojice psů (pes a fena) na výstavě  posouzených v držení jednoho majitele.
Chovatelská skupina – do soutěže může chovatel přihlásit minimálně tři a maximálně pět jedinců jednoho plemenepocházející z vlastního chovu, kteří pocházejí z různých spojení (min. od dvou různých otců nebo matek) a byli na výstavě posouzeni. Tito jedinci nemusí být v majetku chovatele.
Nejlepší plemeník – do této soutěže nastupuje plemeník nejméně s 5 potomky min.od dvou matek, kteří byli na výstavě posouzeni. Hodnotí se typ a kvalita odchovu. Plemeník nemusí být na výstavě posouzen v normální konkurenci.
Nejhezčí pes VŠSP – do soutěže nastupují psi plemene s hodnocením V1 ze třídy mladých, mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů, čestné a veteránů.
Nejhezčí fena VŠSP – do soutěže nastupují feny plemene s hodnocením V1 ze třídy mladých, mezitřídy, otevřené, pracovní, vítězů, čestné a veteránů.
Nejhezčí VŠSP –  do soutěže nastupují Nejhezčí pes a Nejhezčí fena plemene.
Nejlepší ŠSP – do soutěže nastupují vítězové plemen s titulem BOB a Nejhezčí VŠSP.

O autorovi