Příspěvky blogu

Zimní výšlap na Díly

Zimní výšlap na Díly

Tipy na výlety

Rožnov se nachází sice pod Radhoštěm, neznamená to však, že jediný možný turistický cíl je Radhošť. Výbornou alternativou k výšlapu na Radhošť či Pustevny je spíše relaxační procházka na Díly.

Zimní výšlap můžete v klidu absolvovat za necelé dvě hodinky poklidné chůze a přitom se pokochat panoramaty třeba již zmíněného Radhoště, nebo kopců Trojačka, Huštýn, Krátká , Dlouhá, Kamenárka, Velký Javorník, Kyčera, Hukvaldy a Černá Hora.

díly
Běžkaři při cestě na Díly

Kudy na Díly?  Červená turistická značka začíná na tzv. kamenném mostě u rožnovského náměstí TGM (cesta směr Valašská Bystřice). Vydáte se tedy souběžně s touto cestou a asi po 500m metrech odbočíte dle značení doleva.

Cesta na Díly
Cesta na Díly

Poté již sledujte turistické značení a dorazíte až k Vámi vysněnému cíli. Zimní výšlap na Díly lze také samozřejmě absolvovat na běžkách. Stopa sice není nijak speciálně upravovaná, ale díky provozu běžkařů zde jakási je.

Cesta není nijak extrémně náročná, ale i tak se vyplatí načerpat novou energii v hospůdce na Dílech. Čaj s rumem, kyselice či točené pivo Vás znovu postaví na nohy.

O autorovi