Příspěvky blogu

Živý betlém a Vánoční jarmark

Aktuálně z Rožnova

Poslední předvánoční víkend bude patřit již tradičně lidové hře o narození Ježíše podle Evangelia sv. Matouše Živý betlém. Hru můžete navštívit po oba dny tedy 21 a 22.12. vždy od 17 hodin. V programu se návštěvníkům představí tanečníci, muzikanti a zpěváci ze souborů Javořina, Radhošť, Soláň, Malý Beskyd, cimbálová muzika Ondřejníček, Žesťový kvintet, družina Tří králů na koních, slovem provází Zuzana Vašková.
betlem
Tato hra vychází z tradice tzv. vánočních pastýřských her (nazývaných též pastuši, betlemáři), jejichž existence je doložena na obou stranách státní hranice. S touto hrou dokonce docházeli i nemajetní obyvatelé horských oblastí Slovenska na Moravské území. Připravovaná podoba živého betléma vychází z autentických záznamů pastýřské hry z moravsko-slovenského příhraničí.

Vánoční jarmark na Hradisku

Na výletně řemeslném statku Hradisko můžete v neděli  od 13 do 18 hodin navštívit jarmark určen pro malé i velké. Setkáte se zde s ukázkou řemesel, děti se můžou svézt na koníkovi, prohlédnout si stáje. Připraveno bude občerstvení ve stylové hospůdce na Hradisku. Při nepřízni počasí je připravena krytá hala.

jarmark

Ukázku z hry Živý betlém můžete zhlédnout na videu níže:

O autorovi