Příspěvky blogu

Zvonečkový jarmark ve skanzenu

Aktuálně z Rožnova

Rožnov pod Radhoštěm – Rádi se stále něco učíte a zkoušíte? Zvonečkový jarmark v sobotu 5. července po celý den nabídne návštěvníkům možnost vyzkoušet si vyrobit vlastní výrobek na hrnčířském kruhu či si vyzkoušet drátkování.

„Toto setkání hrnčířů, keramiků a dráteníků patří již mezi tradiční pořady v nabídce v muzeu. V letošním roce se zde představí více než 60 výrobců a prodejců z Česka a Slovenska. Hudební doprovod během programu obstará Gajdošská muzika Josefa Paculy. Ve 14.00 a v 17.00 vystoupí Folklorní soubor Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm spolu s Folklorním souborem Béri Balogh Ádám z maďarského Körmendu. Od 10.00 se v kostele sv. Anny v Dřevěném městečku uskuteční pravoslavná liturgie“, uvedl Jindřich Ondruš.

jarmark

Od 1. července je areál Dřevěného městečka otevřen od 9.00 do 19.00. Zároveň v každou celou hodinu bude pro zájemce organizovaná prohlídka s průvodcem (v ceně vstupného do areálu).

Zároveň od víkendu 5. – 6. července je možné projet si areál Valašské dědiny bryčkou – jezdí o víkendech a svátcích od 9.30 do 12.00 a následně od 13.00 do 16.00. Nástupním místem je vstup do areálu Valašské dědiny. Vstupenky na projížďku jsou k zakoupení na pokladně muzea. Možnost objednání projížďky předem na telefonu +420 571 757 151 (centrální pokladny muzea v objektu Sušáku).

O autorovi