Příspěvky blogu

Zvonečkový jarmark, vítání prázdnin i svatba

Aktuálně z Rožnova

Tvůrčí keramické a drátenické dílny (nejen) pro děti. I to je Zvonečkový jarmark ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Poslední červnovou sobotu se v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční tradiční „Zvonečkový jarmark“. Akce se koná po celý den.
„Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení Valašského souboru Závršan z Nedašova (10.00 až 16.00, na hlavním pódiu v 14.00). Odpoledne, od 12.00 do 14.00 bude vystupovat v areálu gajdoš Josef Pacula. (Nejen) pro rodiny s dětmi jsou připraveny tvůrčí keramické a drátenické dílny v rámci programu. Každý si může vytvořit své originální dílo a odnést si ho domů“, uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Vítání prázdnin se uskuteční zase v areálu statku Hradisko. Pro děti bude připraven bohatý tvůrčí program a spostu zábavy, v sobotu se také uskuteční “Dětský jarmark” na kterém mohou prezentovat své výrobky děti.

prazdniny

Na ukázku tradiční krojované valašské svatby z Nového Hrozenkova se mohou návštěvníci muzea těšit v neděli. Akce se uskuteční v areálu Dřevěného městečka 30. června ve 14.00.

„K vidění bude více než 70 krojovaných účastníků. V rámci programu vystoupí a na jeho přípravě se podílelo Občanské sdružení Hafera, Folklorní soubor Vranečka, Cimbálová muzika Kotula a dechová hudba – vše z Nového Hrozenkova. Na akci vystoupí i „místní“ rožnovský Soubor písní a tanců Javořina“.

Celý ukázkový blok je složen z tradiční zpívaných písní a popěvků tak, jak probíhá a v případě našich předků probíhal svatební den.

O autorovi